Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 211 279 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Adobcja świnek morskich

poniedziałek, 27 lipca 2009 7:46

Hej wszystkim weszłam na stronę którą podam później o adopcji świnek morskich są one prześliczne.Nie oddają ich z powodu tego,ze są chore.Może czasami i z tego powodu ale raczej z takich ,ze są uczuleni ,że nie mogą jej utrzymać itp.PROSZĘ WAS jak byście mieli zamiar kupować świnkę orską w sklepie zoologicznym to lepiej adoptować taką świnkę są tam małe świnki jak i dorosłe  są tam siostry i bracia.No ale nikogo nie będe zmuszała a oto ten link:     ,http://swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=14&t=1448


Podziel się
oceń
2
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Co ile zmieniać trociny???

niedziela, 26 lipca 2009 15:26

Hej odpowiadam na pytanko sory ,ze tak długo nie odpowiadałam na to pytanie!
A więc to zależy ile masz świnek jeśli masz dwie to częściej niż z jedna.Ale odpowiem na to co ile trzeba jednej zmieniać.po pierwsze jaką na wielkość masz klatkę bo jeśli masz duża to rzadziej zmieniasz trociny a jeśli małą klatkę to dość często nawet codziennie.Ale tak wo gole to wszystko zależy od świnki ile ona je co je ile pije ale jeśli świnka morska dużo pije to dużo oddaje moczu i nie możesz jej z tego powodu zabierać picia szczególnie w lato!!!!.To sama sami powinniście wiedzieć kiedy zmienić ale pamiętajcie jedno nie możecie odkładać zmieniania trocin na później świnka morska morze od tego zachorować trochę  możne zacząć śmierdzieć ona nie może siedzieć w brudzie pamiętajcie !!!! pozdrawiam czytelników mojego bloga :)


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (16) | dodaj komentarz

Jak bawić się ze świnką morską??

poniedziałek, 20 lipca 2009 8:29

Jak bawić się ze świnką morską??
Najpierw chciałam przeprosić za to że nie odpowiadałam szybko na wasze pytania!!.
A więc jeśli nie masz 2 świnek to musisz bawić się ze swoją codziennie i to bardzo długo!.Ponieważ świnka morska czuje się samotna bez towarzystwa !!.A oto zabawy w jakie możecie się bawić razem
-GŁASKANIE
-BIEGANIE ZA OWOCEM LUB WARZYWEM ( BIERZESZ KAWAŁEK NP.OGÓRKA I TROSZKĘ UCIEKASZ ŚWINCE A POTEM JEJ DAJESZ TEN KAWAŁEK JAK DOBRZE SIĘ SPRAWDZIŁA.
-TOR PRZESZKÓD ( TOR POWINIEN BYĆ PROSTY DLA ŚWINKI NIE POWINNA MIEĆ TRUDNOŚCI NA POCZĄTKU POTEM MORZE BYĆ TROCHĘ TRUDNIEJ.
-NIEKTÓRE ŚWINKI
LUBIA CZESANIE ALE TO NIEKTÓRE WIEC TO TEZ BY BYŁA ZABAWA JEŚLI TWOJA ŚWINKA LUBI CZESANIE.
Jeśli chcecie pisać inne zabawy piście w komentarzu!!:-)


Podziel się
oceń
14
1

komentarze (46) | dodaj komentarz

Jak nauczyć świnkę brania na ręce?

wtorek, 30 czerwca 2009 8:06

Hej ktoś zadał mi takie pytanie "Jak nauczyć świnkę brania na ręce?".Jak to jak?? świnka siedzi sobie w klatce ty np.dla pokazania jej ,że to ty głaszczesz ją bawisz się czy coś tam a potem bierzesz ją rękami i wyjmujesz!!.Trzymasz ją rękami przy sobie i kładziesz np.na łóżko czy tam trzymasz ją na rękach.No chyba ,że ty masz jeszcze nie oswojoną świnkę i ona ciebie się na tyle boi ,że nie dasz rady jej złapać bo ci strasznie ucieka i się wyślizguje masz tak??.Jeśli tak to daj śwince się przyzwyczaić do siebie jeszcze ją nie bierz na ręce pobaw się z nią niech twój pupil wie ,że to ty jesteś jej dobrym opiekunem!!!!


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (19) | dodaj komentarz

Szkielet świnki morskiej

środa, 24 czerwca 2009 11:57


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (10) | dodaj komentarz

czas wyprowadzania naszych pupilków !!!.:)

środa, 24 czerwca 2009 11:47

Hej zbliża się czas wychodzenia ze świnką na dwór.Swietnie świnka nabierze trochę ruchu i wo gule no ale trzeba ja do tego przyzwyczaić najlepiej zróbcie tak zanim zaczniecie wychodzić ze świnką na dwór to zrywajcie śwince trochę trawy. Świerzej ładnej i dawajcie by sobie podjadła w klatce.Gdy świnka przyzwyczai się do zapachu smaku ni i samej trawy zacznijcie wyprowadzać ją narazie na kilka minut!.Pamiętajcie by świnki nie zostawiać na słońcu ani bez opieki świnka powinna mieć przy sobie zawsze Świerzą trochę chłodniejszą wodę.Pamiętajcie również żeby nie zjadła czegoś trojącego albo jakiegoś śmiecia!!.Świnkę najlepiej wyprowadzać najdalej od śmieci odchodów innych zwierząt i wo gule od większych zwierząt albo takich których mogą zagrozić śwince.!:):)


Podziel się
oceń
2
1

komentarze (18) | dodaj komentarz

A więc w hotelu dla zwierząt można trzymać swinki morskie!!!! :)

niedziela, 21 czerwca 2009 19:01
                                                                         Hej dowiedzialam sie czegoś o hotelach dla zwierzat. 

Zapraszamy do nowootwartego hotelu dla zwierząt. Posiadamy cztery wygodne, skanalizowane kojce oraz kilka klatek na drobniejszą zwierzynę. Klatki znajdują się w ogrzewanym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Mamy również do wynajęcia dwa boksy hotelowe zewnętrzne. Są one ogrodzone i posiadają ocieplone budy.
Do skorzystania z naszego hotelu zapraszamy nie tylko mieszkańców Skierniewic. Skierniewice leżą w centrum Polski: Jadąc np. z południa na Mazury lub z Gdańska w góry możesz po drodze zostawić u nas swojego pupila i odebrać go w drodze powrotnej.




Dlaczego właśnie my?! Doskonałe położenie w centrum Polski blisko Warszawy i Łodzi. W pobliżu krzyżują się trasy ze wschodu na zachód i z południa na północ(możliwość zostawienia zwierzęcia po drodze wakacyjnych wojaży). Zwierzęta są pod stałym nadzorem weterynaryjnym. Nie boimy się przyjmować zwierząt chorych przewlekle zapewniając im kontynuację rozpoczętego leczenia. Sami posiadamy kilka zwierząt (pies, kot, królik, wiewiórka) więc swoje obowiązki wypełniamy z pasją i dużym doświadczeniem. Posiadamy wygodne skanalizowane boksy oraz zacienione kojce zewnętrzne zapewniające dobre warunki Twojemu pupilowi. W pobliżu jest park gdzie zwierzęta są wyprowadzane indywidualnie na smyczy. W trakcie pobytu możemy Twojego psa wykąpać, wytrymować, ostrzyc. Możesz nam zlecić czyszczenie zębów lub inne zabiegi weterynaryjne. Żywienie jest indywidualnie dostosowane do upodobań Twojego zwierzęcia. Regulamin Zwierzę przyjmowane do hotelu powinno być zdrowe. Przyjmujemy również zwierzęta w trakcie leczenia. W tym przypadku należy przekazać nam informacje o podawanych lekach i historię choroby. Zwierzę przyjmowane do hotelu powinno posiadać książeczkę szczepień z ważnymi szczepieniami. Zwierzę powinno być odrobaczone. Jeśli nie jest możemy to wykonać za dodatkową opłatą. Powinno mieć naniesiony preparat przeciwpchelny i przeciwkleszczowy. Jeśli nie jest zabezpieczone możemy tego dokonać za dodatkową opłatą. Należy dostarczyć ulubiony kocyk, koszyk do spania; ulubione zabawki zwierzaka. Nie przyjmujemy zwierząt nadmiernie agresywnych lub niezrównoważonych psychicznie. Prosimy o wcześniejszą rezerwacje hotelu. Aby dokonać rezerwacji po ustaleniu terminu należy wpłacić zaliczkę w wysokości ok. 30% ceny pobytu zwierzaka na konto lecznicy.
Vetmozga.com-Usługi Weterynaryjne Zbigniew Mozga
PKO BP SA 50 1020 5558 1111 1339 6850 0089.
Zaliczka przepada w przypadku rezygnacji z hotelu. ŻywienieŻywienie indywidualne w zależności od preferencji właściciela pokarmami puszkowymi, suchymi lub gotowanymi dostarczonymi przez właściciela.
Kwestia karmienia omawiana jest w przypadku każdego zwierzęcia indywidualnie. Spacery
Psy wypuszczane są na ogród i indywidualnie wyprowadzane na smyczy do parku.
Teren spacerów:




Uwaga: Cena wyżywienia ustalana jest oddzielnie od ceny doby hotelowej i indywidualnie dla każdego zwierzaka. Rodzaj pomieszczenia (zwierzęcia) Cena za dobę Uwagi Skanalizowane boksy 35 zł   Kojce zewnętrzne 35 zł   Pobyty weekendowe do 2 dni 50 zł   Klatki metalowe 30 zł   Zwierzęta małe (króliki, fretki, świnki morskie) 15 zł we własnych klatkach
Przy pobytach powyżej 10 dni udzielamy 10% rabatu.

A więc świnki morskie można trzymać w hotelach dla zwierząt :-)

to wszystko jest na stronie http://hotel.vetmozga.com/  


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Filmik hodowla

niedziela, 14 czerwca 2009 21:39
chciałam byście zobaczyli filmik na YOUTUBE naiscie tak hodowla świnek morskich to jest pierwszy link.Hodowla pani Danuta Żmuda!!
Podziel się
oceń
2
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Wakacje!!!!

niedziela, 14 czerwca 2009 21:32
Hej wszystkim Wakacje no a świnka?? W wakacje większość osób wyjeżdża i nie wie co zrobić ze świnka sa hotele dla zwierząt!!ale nie wiem czy świnki morskie tez można zostawić ja np. mam taką rodzinę ,ze mało z kim mogę zostawić mojego Azisa u mnie są małe dzieci co mogą  zrobić krzywdę itp niektórzy mogą zostawić z rodzina świnkę ale nie którzy nie spróbuje się dowiedzieć czy świnki morskie można zostawiać w hotelach dla zwierza .Niektórzy biorą ze sobą świnki ale to nie korzystne dla świnki
morskiej naszych kochanych pupilkach oni nie lubią zmiany miejsc itp.była o tym notka!.Dam znać jak coś dowiem się o tych hotelach!:*

Podziel się
oceń
2
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Wierszyk I miejsce

piątek, 29 maja 2009 14:26

I miejsc w konkursie wymyślenie wierszyka otrzymuje Julia i jej świnki morskie

Julia otrzymuje dyplom

Wierszyk Juli.!!

Świnki, świnki słodkie świnki noski mają jak landrynki.Marcheweczke
wciąż zjadają i jabłuszko podgryzają.


Na ogrodzie pobiegają trawki troche pozjadają.Bardzo kochać je musimy bo
się o nie tak troszczymy.

Innych miejsc nie było.! gratuluje


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Odpisz!!!

piątek, 08 maja 2009 21:29

Ktoś w komentarzach napisał mi że pros o pomoc bo jego świnka umiera ale nie wiem żadnych szczegółów i proszę aby ktoś napisał mi to w komentarzu a najlepiej na GG!!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Konkurs !!!

sobota, 25 kwietnia 2009 12:43

.

 

Konkurs polega na tym aby wymyślić fajny wierszyk o świnkach morskich.
Nie wolno:
-Kopiować z internetu,książek wierszyków.
-Wierszyk nie może być obraźliwy
-Wierszyk musi mieć najmierniej 2 zwrotki.
Może być:
-więcej niz 2 zwrotki
-Może  być z błędami(zostaną poprawione).

-Dyplom (do wydrukowania)każde miejsce dostaje dyplom.
-Dla blogowiczów
za I miejsce 40 komentarzy
za II miejsce 20 komentarzy
za III miejsce 10 komentarzy
-Pierwsze III wierszyki będą na głównej stronie mojego bloga.
Konkurs trwa do29.05.2009r
Wierszyki przesyłajcie na
roxi215@wp.pl  albo na  roxsi215@wp.pl
podajecie przy tym swoje imię, wiek


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Świnki morskie skinny

sobota, 25 kwietnia 2009 9:22

Hej(*-*). Dzisiaj o świnkach morskich skinach.Świnki morskiej skinny to rasa taka która nie ma sierści ale nie jest brzytka ludzie którzy kochają zwierzęta (świnki morskie)to powinna kochać takie jakie ma cześć ludzi uważna ze świnki morskie skiny to obrzydliwe zwierzęta ja tak nie uważam damnie to śliczna świnka morska tylko porostu takiej rasy bez śersci wyobrascie sobie porostu świnke morska wasza ale bez śerści to taki właśnie skinny.Niema czego się brzydzić w tych swinkach je trzeba kochać tak samo jak kochasz inne zwierzęta niema nic w nich innego oprócz tego,ze nie maja sierści.Poniżej wstawię zdjęcia tej rasy świnek zobaczycie możne nie wszystkie wam się spodobają ale niema powodu aby brzydzić się takom świnką  ja osobiście mam świnkę Rozatke ale jak bym dostała np.świnkę o takiej rasie na pewno bym jej nie wyrzuciła czy oddala komuś NIE ja na pewno bym ja pokochała.Myślę,że ci którzy nie znają tej rasy to ja pokochają.A możne ktoś ma tej rasy świnkę???:8

Świnki morskie o rasie skinny





Podziel się
oceń
9
3

komentarze (51) | dodaj komentarz

Gorączka u świnki morskiej .

sobota, 25 kwietnia 2009 9:02

Hej;-).Wiem,że dawno nie pisałam ale to dlatego,ze niewiem juz o czym mam pisac nie piszecie co byscie chcieli wiedziec.Mam nazieje ,ze zaczniecie pisac co jest wam potrzebne do wiedzy o swinkach.Dzisijeszym tematem jets jak rozpoznac goraczke u swinki morskiej!!.
A wiec gdy swinka jest osowiała,zmeczona nie ma zycia w sobie,niechce nic a nic robic niechce sie bawic ani jesc.W takim wypatku tzreba natychmiast!! zabrac swinke do weterynarza poniewaz to moze byc cieszka choroba.Jesli to zauwazymy co wymienilam powyzej to nie czekamy 2 dni na puscie do weterynaza tylko natychmias ja zabieramy.Mam nadzieje,ze macie dobrych weterynarzy w miescie bo w moim miescie (Radom)weterynarze uwazaja sie za bardzo dobrych a niemaja zadnego pojacia o wiekszosci zwierzat.Pozdrawiam wszystkich milosników zwerzat.serce:8


Podziel się
oceń
4
2

komentarze (21) | dodaj komentarz

NOWE GG

wtorek, 31 marca 2009 21:01
MAM NOWE GG-6813918
Podziel się
oceń
0
0